عایق پشم سرامیک

عایق پشم سرامیک

از دیگر تولیدات شرکت پشم سنگ اسپادانا، میتوان به عایق پشم سرامیک اشاره کرد که  اکسید آلومینیوم و سیلیس مواد تشکیل دهنده ی آن هستند. پشم سرامیک دمای بسیار بالای 14000C را تحمل می کند و به صورت های مختلفی چون فله ای، الیاف بافته شده، پتویی بافت شده، رولی و ترکیب مرطوب روانه بازار می گردد.

پشم سرامیک خواص آکوستیکی خوبی دارد و به راحتی می توان در جاهایی که  نیاز به عایق حرارتی و صوتی در لایه های نازک و سبک دارند، مانند بدنه خودروها، بدلیل مقرون به صرفه بودن، استفاده کرد. همچنین، به دلیل مقاومت حرارتی بسیار زیاد این عایق به عنوان لایه های ضدآتش در سازه ها نیز استفاده می شود.  همچنین پشم سرامیک به عنوان عایق حرارتی و الکتریکی در کوره های القایی و الکتریکی نیز کاربرد دارد. قابلیت مقاومت پشم سرامیک در مقابل شوک های حرارتی بسیار زیاد، باعث می شود تا از این نوع عایق در جاهایی مانند ترمز خودروها که پیک حرارتی شدید وجود دارد، ، استفاده شود.

مراحل تولید پشم سرامیک در شرکت پشم سنگ اسپادانا:

این روش با نام  Fiberexcel در شرکت اسپادانا موجود است و بیشتر برای تولید فیبرهای آمورف (Amorphous) استفاده می شود.مواد اصلی تشکیل دهنده پشم سرامیک، اکسید آلومینیوم و سیلیس، با نسبت مناسب بعد از گذر صافی و فیلتر ها با هم ترکیب میشوند. سپس ماده حاصل در کوره ها ذوب می شود. این ماده‌ی مذاب با نیروی گریز از مرکز به الیاف تبدیل می گردد. الیاف به ماشین توزیع منتقل می شود تا توزیع مناسب بیابد که سبب افزایش کیفیت ماده ی نهایی خواهد شد. درهمین مرحله، الیاف تمیز می شود. سپس الیاف تمیز به کوره آنیلینگ منتقل می شودبعد از آن آنیل، الیاف بریده شده و با فشار یا دوخته شدن، به شکل محصول مورد نظر مشتری تبدیل می شود. محصول نهایی پشم سرامیک دارای ترکیبات شیمیاییAl2O3,SiO2,Fe2O3,CaO + MgO,Na2O + K2O  میباشد.

روش دیگری به نام Fibermax وجود دارد که در مراحل اول، به جای ذوب مواد تشکیل دهنده  از روش های شیمیایی برای ترکیب مواد استفاده می شود. این روش بسیار هزینه‌ بر میباشد و برای تولید الیاف چندکریستالی (Polycrystalline) با تحمل دمایی بسیار بالا، مخصوص صنایع هوافضا و راکتورهای هسته ای است.

کاربردهای پشم سرامیک شرکت پشم سنگ اسپادانا

عایق کاری جایگاه های با دمای بسیار بالا مانند کوره ها، بویلرها، توربین های گاز و بخار

 عایق های حرارتی و صوتی در صنعت خودرو سازی: بدنه، ترمز و ...

عایق کاری لوله ها و داکت های گرم

استفاده به عنوان عایق ضدآتش

عایق حرارتی در بدنه هواپیماها و صنایع هوایی

تولید پارچه نسوز برای  لباس های ایمنی و ضدآتش

ویژگی های پشم سنگ تولیدی در شرکت اسپادانا

مقاومت حرارتی بسیار عالی

مقاوم در مقابل شوک های حرارتی

مقاومت بالا در برابر الودگی های صوتی

مقاوم در مقابل مواد شیمیایی، روغن ها و خوردگی

خواص آکوستیکی خوب

ضد آتش و عدم اشتعال

نصب آسان و انعطاف پذیری کامل

تولید در اشکال و سایز های مورد نظر مشتری